Co oferujemy?

Rewolucyjny materiał [fibreC] – beton zbrojony włóknem szklanym, sensacyjna austriacka nowość dla architektury i projektowania wnętrz.

fibreC jest wzmocnioną włóknem szklanym płytą betonową, która łączy w sobie zalety włókna szklanego i betonu. Rozwój fibreC opierał się na wizji lekkiej i zarazem stabilnej płyty elewacyjnej z betonu, która będzie odporna na oddziaływanie czynników atmosferycznych i środowiska naturalnego, a przy tym będzie trwała i estetyczna.

O bardzo dużej wytrzymałości, cienki i elastyczny (giętki), dający się kształtować fibreC jest dostępny w handlu w postaci płyt o wymiarach standardowych: 1,20×2,50m, 1,20×3,10m i 1,20×3,60m (na specjalne zamówienie max. 1,50×5,00m), grubości 13  mm oraz w 12 kolorach standardowych i 3 rodzajach faktur (FE/FL/MA).

Płyta Oeko Skin jest dostępna w formacie 147x1800mm (opcjonalnie 302x2500mm), grubości 13mm, i także w 12 kolorach standardowych i 3 rodzajach faktur (FE/FL/MA).
Beton zbrojony włóknem szklanym dzięki swoim wytrzymałościowym własnościom, najwyższej obciążalności, maksymalnej trwałości daje również ochronę przed wandalami. Z powierzchni polerowanych (matowych) i piaskowanych po zastosowaniu specjalnego impregnatu antygraffiti można łatwo usunąć wszelkie napisy wykonane przez graficiarzy.
Wolfgang Rieder (szef firmy RIEDER Group) wraz z tym innowacyjnym produktem przyjmuje wyzwania architektury i przemysłu: “Pracujemy nad szeregiem innowacji związanych z fibreC. Najważniejsze przy tym jest to, aby te nowe produkty, jak fibreC o różnorodnych powierzchniach, kształtach i kolorystyce były opracowywane we współpracy z architektami i projektantami”.

FIBROBETON Polska jest jedynym i wyłącznym przedstawicielem firmy RIEDER w zakresie dystrybucji płyt [fibre C].